Rug · Lat pulldown en optrekken
Smalle lat pulldown met parallelgreep
Smalle lat pulldown met parallelgreep traint vooral je lats. Ook actief: biceps, bovenrug en onderarmen.
Beide kabels
Stabiel


Zo doe je het
- Kniel voor het apparaat, armen gestrekt, borst vooruit
- Leun iets naar achteren en blijf zo
- Trek het handvat naar je bovenste borst, ellebogen dicht bij je lichaam
- Strek langzaam en laat je schouders bovenin meegaan
Tip van de coach
Voor de meeste mensen is de smalle neutrale greep de sterkste lat pulldown. Beide kabels aan één handvat verdubbelt de mogelijke belasting. Met één kabel lopen sterke sporters snel tegen de grens van het gewicht aan.
Instellen
Katrol
Beide katrollen helemaal boven, beide kabels aan hetzelfde handvat
Greep
V-greep of stang met parallelgreep
Belasting
Beide kabels
Vereist twee kabeltorens
Je hebt nodig
een van: V-greep, Parallelgreepstang
Stabiliteit
Een bank, de vloer of het frame vangt de tegenkracht op, of de kabel trekt recht omhoog of omlaag. Goed voor zware sets.


Alternatieven
Andere oefeningen voor dezelfde beweging (lat pulldown en optrekken). In DCFT wissel je met één tik, en de app biedt alleen aan wat met jouw uitrusting kan.
Vragen over deze oefening
Welke spieren train je met Smalle lat pulldown met parallelgreep?
Vooral lats. Daarbij helpen: biceps, bovenrug en onderarmen.
Hoe stel ik het kabelstation in voor Smalle lat pulldown met parallelgreep?
Katrol: Beide katrollen helemaal boven, beide kabels aan hetzelfde handvat. Greep: V-greep of stang met parallelgreep.
Kan ik Smalle lat pulldown met parallelgreep aan één kabeltoren doen?
Zo niet. Smalle lat pulldown met parallelgreep vraagt om beide kabels tegelijk, dus twee torens. Stel je DCFT in voor één toren, dan laat de app de oefening uit je schema en kiest in plaats daarvan bijvoorbeeld “Optrekken” en “Brede lat pulldown aan één kabel”.
Wat kan ik doen in plaats van Smalle lat pulldown met parallelgreep?
Voor dezelfde beweging: Optrekken, Optrekken met band en Brede lat pulldown, knielend. In DCFT wissel je met één tik.











