Armen · Curl

Preacher curl aan de kabel

Preacher curl aan de kabel traint vooral je biceps. Ook actief: onderarmen.

Eén kabel

Verstelbare bank

Stabiel

Animatie: Preacher curl aan de kabelAnimatie: Preacher curl aan de kabel

Zo doe je het

  1. Zet de rugleuning steil (ongeveer 60–70°) en ga erachter staan, oksels op de bovenrand
  2. Leg je bovenarmen plat op het kussen
  3. Curl de stang naar je voorhoofd, je bovenarmen blijven liggen
  4. Laat langzaam zakken tot net voor volledig gestrekt

Tip van de coach

Het kussen haalt alle zwaai eruit, en anders dan met een losse halter houdt de kabel ook bovenin spanning. Laat je elleboog onderin niet op slot vallen: de volledig gestrekte elleboog is hier het kwetsbaarste punt.

Belast merkbaar: elleboog. Geef je in DCFT aan dat dit gewricht je dwarszit, dan laat de app oefeningen zoals deze weg en kiest een alternatief met meer steun.

Instellen

Katrol

Katrol helemaal onder, bank met de zitting naar het apparaat

Greep

EZ-stang of korte stang, onderhandse greep

Belasting

Eén kabel

Je hebt nodig

Verstelbare bank; een van: EZ-stang, Korte rechte stang

Stabiliteit

Een bank, de vloer of het frame vangt de tegenkracht op, of de kabel trekt recht omhoog of omlaag. Goed voor zware sets.

VoorkantAchterkantSpierkaart: bicepsSpierkaart: biceps
Doelspieren bicepsHelpen mee onderarmen

Vragen over deze oefening

Welke spieren train je met Preacher curl aan de kabel?

Vooral biceps. Daarbij helpen: onderarmen.

Hoe stel ik het kabelstation in voor Preacher curl aan de kabel?

Katrol: Katrol helemaal onder, bank met de zitting naar het apparaat. Greep: EZ-stang of korte stang, onderhandse greep. Verder heb je nodig: Verstelbare bank.

Wat kan ik doen in plaats van Preacher curl aan de kabel?

Voor dezelfde beweging: Bicepscurl aan de kabel, Hammer curl met touw en Curl met stang. In DCFT wissel je met één tik.

DCFT

Preacher curl aan de kabel in DCFT

In de app komt deze oefening met jouw gewicht: de plaat voor je pin, wat je vorige keer tilde en een rusttimer die vanzelf start.

Download in de App Store

Gratis in de App Store voor iPhone. Pro is een eenmalige aankoop zonder abonnement.