Rug · Schouders en houding
Houdingsroeien met kin in
Houdingsroeien met kin in traint vooral je bovenrug en achterste schouders. Ook actief: lats en biceps.
Beide kabels
Staand, lichte trekkracht


Zo doe je het
- Sta rechtop in een kleine uitvalspas, armen gestrekt voor je
- Schuif je kin recht naar achteren, maak een dubbele kin, blik blijft recht vooruit
- Trek je ellebogen ver naar achteren, schouderbladen samen en omlaag
- Houd twee seconden vast, langzaam terug
Tip van de coach
Het tegengif voor het bureauwerk: je hoofd schuift terug boven je schouders en je schouderbladen doen het werk. Houd het licht, hier telt je houding aan het eind van elke herhaling, niet het gewicht. Je nek blijft lang, schouders weg van je oren.
Instellen
Katrol
Beide katrollen op borsthoogte
Greep
Losse handvatten
Belasting
Beide kabels
Vereist twee kabeltorens
Stabiliteit
Staand met een gemiddelde belasting. Span je core aan.


Alternatieven
Andere oefeningen voor dezelfde beweging (schouders en houding). In DCFT wissel je met één tik, en de app biedt alleen aan wat met jouw uitrusting kan.
Vragen over deze oefening
Welke spieren train je met Houdingsroeien met kin in?
Vooral bovenrug en achterste schouders. Daarbij helpen: lats en biceps.
Hoe stel ik het kabelstation in voor Houdingsroeien met kin in?
Katrol: Beide katrollen op borsthoogte. Greep: Losse handvatten.
Kan ik Houdingsroeien met kin in aan één kabeltoren doen?
Zo niet. Houdingsroeien met kin in vraagt om beide kabels tegelijk, dus twee torens. Stel je DCFT in voor één toren, dan laat de app de oefening uit je schema en kiest in plaats daarvan bijvoorbeeld “Exorotatie aan de kabel” en “Wall slide”.
Wat kan ik doen in plaats van Houdingsroeien met kin in?
Voor dezelfde beweging: Exorotatie aan de kabel, Wall slide en Serratus punch aan de kabel. In DCFT wissel je met één tik.











