Benen · Squat en lunge

Achterwaartse lunge

Achterwaartse lunge traint vooral je quadriceps en bilspieren. Ook actief: hamstrings en adductoren.

Beide kabels

Staand, lichte trekkracht

Animatie: Achterwaartse lungeAnimatie: Achterwaartse lunge

Zo doe je het

  1. Sta rechtop voor het apparaat, handvatten bij je borst
  2. Zet een grote stap naar achteren
  3. Achterste knie richting de grond, voorste scheenbeen verticaal
  4. Duw je via je voorste hiel terug omhoog

Tip van de coach

Een stap naar achteren is veel vriendelijker voor je knieën dan een stap naar voren, en de kabel van voren trekt je in de juiste positie. Doe eerst alle herhalingen met één been en wissel dan.

Instellen

Katrol

Beide katrollen helemaal onder

Greep

Losse handvatten voor je borst

Belasting

Beide kabels

Vereist twee kabeltorens

Stabiliteit

Staand met een gemiddelde belasting. Span je core aan.

VoorkantAchterkantSpierkaart: quadriceps, bilspierenSpierkaart: quadriceps, bilspieren
Doelspieren quadriceps, bilspierenHelpen mee hamstrings, adductoren

Vragen over deze oefening

Welke spieren train je met Achterwaartse lunge?

Vooral quadriceps en bilspieren. Daarbij helpen: hamstrings en adductoren.

Hoe stel ik het kabelstation in voor Achterwaartse lunge?

Katrol: Beide katrollen helemaal onder. Greep: Losse handvatten voor je borst.

Kan ik Achterwaartse lunge aan één kabeltoren doen?

Zo niet. Achterwaartse lunge vraagt om beide kabels tegelijk, dus twee torens. Stel je DCFT in voor één toren, dan laat de app de oefening uit je schema en kiest in plaats daarvan bijvoorbeeld “Goblet squat” en “Goblet squat aan de kabel”.

Wat kan ik doen in plaats van Achterwaartse lunge?

Voor dezelfde beweging: Belt squat, Front squat met stang en Split squat aan de kabel. In DCFT wissel je met één tik.

DCFT

Achterwaartse lunge in DCFT

In de app komt deze oefening met jouw gewicht: de plaat voor je pin, wat je vorige keer tilde en een rusttimer die vanzelf start.

Download in de App Store

Gratis in de App Store voor iPhone. Pro is een eenmalige aankoop zonder abonnement.